ЛАСКАВО ПРОСИМО!

Раді вітати Вас на сторінці комунального закладу "Харківська гімназія № 6 "Маріїнська гімназія" Харківської міської ради Харківської області"!

/Files/images/IMG_0991.jpg

До уваги всіх учасників освітнього процесу!

Дистанційне навчання в період воєнного стану

Електронні версії підручників можна знайти за посиланням.

До уваги майбутніх першокласників!

Відповідно до п. 2.3 наказу ДО ХМР від 28.12.2022 № 230
"Про підсумки обліку дітей шкільного віку та учнів та визначення дати початку приймання заяв батьків
до 1-х класів у 2023 році"
вважати 03.04.2023 датою початку приймання заяв
до 1-х класів 2023/2024 навчального року

Соціально-психологічний супровід учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану

Електронна реєстрація у заклади загальної середньої освіти здійснюється на сайті за посиланням.

Міністерство освіти України розробило інтерактивну онлайн книжку та збірку інформаційних порад для дітей.
"МІННА БЕЗПЕКА НЕ БЕЗ ПЕКА" - посібник для дітей про правила поведінки з вибухонебезпечними предметами. Видання рекомендоване до читання маленьким школярам та їхнім батькам.
ПОРАДИ ВІД ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ - інформаційний комікс для дітей у воєнний стан.

  • 61057, вул. Римарська, 11, 725-85-09, 725-85-12
  • е-mail: sch6@kharkivosvita.net.ua
  • Профіль навчання – іноземна філологія
  • Кількість класів - 27
  • Кількість учнів - 892
  • Директор гімназії - Зуб Олександра Михайлівна

Комунальний заклад "Харківська гімназія № 6 "Маріїнська гімназія" Харківської міської ради Харківської області" – одна з найстаріших шкіл м. Харкова, заснована 1870 р. У гімназії навчається 892 учні. Досвідчені вчителі, майстри своєї справи, здійснюють освітній процес: 15 вчителів-методистів, 10 старших учителів, 42 вчителі вищої категорії, 10 кандидатів наук із закладів вищої освіти міста керують науково-дослідницькою діяльністю гімназистів у системі Малої Академії наук України.

Головна мета гімназії – постійний розвиток, навчання і допрофесійна підготовка молоді, збагачення інтелектуального, творчого, культурного потенціалу України.

У гімназії розроблені та застосовуються у практичній навчально-виховній діяльності інноваційні проєкти:

«Етнокультурна компетентність учнів».

«Міжнародна педагогічна майстерня з обміну новітніми технологіями з вивчення англійської мови».

«Система роботи з обдарованими учнями в навчальних класах».

«Розвиток творчої особистості в контексті гендерних досліджень».

«Предметність комунікативних методик».

«Упровадження виховної системи роботи в різних сферах існування дитини».

Візитівка Маріїнської гімназії - мовна освіта. Англійська мова вивчається поглиблено з 1 класу, з 5 класу - друга іноземна мова (німецька/французька), з 8 класу- третя іноземна мова (французька/німецька). Спецкурси і факультативи іноземними мовами "Основи ділового спілкування", "Література Великобританії", "Культурознавство англомовних країн", японська мова, китайська мова сприяють широкій мовній підготовці гімназистів.

Євроклуб «School. Europe. World» проводить роботу в аспекті євроінтеграції та виступив ініціатором благодійної діяльності учнів гімназії: допомога дитячим будинкам, школам–інтернатам.

У 2006 році гімназія отримала почесне звання лауреата Всеукраїнського конкурсу в номінації «Інновації у виховному процесі».

2008 рік - заклад став переможцем обласного конкурсу «Школа року».

2009 рік - гімназія нагороджена грамотою Харківського міського голови «Краща школа–2009» за значний внесок у розвиток освітньої галузі міста Харкова, інноваційний підхід до навчання, виховання і гармонійний розвиток учнів.

За результатами зовнішнього незалежного оцінювання 2008-2009 н.р. гімназія увійшла до десятки кращих шкіл міста.

У 2010 році гімназія стала лауреатом громадської акції «Флагмани освіти і науки України».

У 2011 році гімназія відзначила свій 140-річний ювілей.

Колектив гімназії нагороджений Почесною грамотою Харківської обласної державної адміністрації, Почесною грамотою Харківської міської ради, листом-подякою Міністра освіти і науки молоді та спорту України. Гімназії повернено історичну назву «Маріїнська гімназія».

4 жовтня 2013 р. в м. Києві Харківську гімназію № 6 «Маріїнська гімназія» нагороджено дипломом Всеукраїнського конкурсу «Суспільне визнання».

У 2017 році гімназію нагороджено золотою медаллю у номінації "Становлення нової української школи в умовах модернізації та інтеграції до європейського освітнього простору: досягнення та перспективи" на VIII міжнародній виставці "Сучасні заклади освіти-2017".

У 2018/2019 н.р. гімназія стала переможцем міського огляду-конкурсу на визначення кращого закладу середньої освіти м. Харкова з організації роботи з допризовною молоддю й військово-патріотичного виховання підростаючого покоління.

За результатами ЗНО -2019 гімназія увійшла до десятки кращих шкіл міста та ста кращих шкіл України.

Директору гімназії Зуб О.М. вручено нагрудний знак «Суспільне визнання» у номінації «За відданість своїй справі».

За участь у Всеукраїнському проєкті «Сучасний педагогічний досвід освіти України-2020» нагороджено дипломом лауреата «За вагомий внесок у розвиток освіти України».

За цей час відбулися серйозні зміни в суспільстві, державі. На часі реформування системи освіти, впровадження НУШ. І поріг гімназії знову переступили хлопчики-першокласники.

У 2020/2021 н.р. Янченко Юлія Анатоліївна, учитель української мови та літератури, переможець районного, міського, обласного етапів конкурсу «Учитель року – 2021» (номінація «Українська мова та література») за результатами конкурсу увійшла в десятку педагогів-фіналістів України.

Талановиті поціновувачки українського слова вкотре довели, що творчий наробок славетного Кобзаря – безцінний спадок майбутнім поколінням. Шевченкові поезії завжди на часі: у мирні хвилини щастя й нових сподівань і в трагічні моменти смутку та війни! У 2022 році 4 учениці стали переможицями фінального етапу ХІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, у 2023 році 2 учениці здобули перемогу у обласному етапі ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Педагоги гімназії – переможці ІІ Міжнародного конкурсу для вчителів ЗЗСО України та освітніх установ української діаспори «Українознавчі пріоритети освітнього процесу».

Матеріально-технічне забезпечення освітнього процесу: спортивний зал, актовий зал, бібліотека, комп`ютерний клас, доступ до мережі Internet, шкільна локальна мережа.

/Files/images/188x60_pedrpesacom_banner_nodots.gif/Files/images/МОН.JPG

/Files/images/Testorium.png

/Files/images/2017_gart/La-Strada.JPG /Files/images/ndgl_116111.gif

/Files/images/2018-2019_nr/банер кухня.gif

Питання? Відповідь!

Питання відсутні
Задайте Ваше питання
Для того, щоб задати питання на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.