ЛАСКАВО ПРОСИМО!

Раді вітати Вас на сторінці комунального закладу "Харківська гімназія № 6 "Маріїнська гімназія" Харківської міської ради Харківської області"!

/Files/images/IMG_0991.jpg

• 61057, вул. Римарська, 11, 725-85-09, 725-85-12
  • е-mail: sch6@kharkivosvita.net.ua
  • Профіль навчання – іноземна філологія
  • Кількість класів - 27
  • Кількість учнів - 932
  • Директор гімназії - Зуб Олександра Михайлівна

Комунальний заклад "Харківська гімназія № 6 "Маріїнська гімназія" Харківської міської ради Харківської області" – одна з найстаріших шкіл м. Харкова, заснована 1870 р. У гімназії навчається 898 учнів. Досвідчені вчителі, майстри своєї справи, здійснюють освітній процес: 24 вчителі-методисти, 12 старших учителів, 42 вчителі вищої категорії, 10 кандидатів наук із закладів вищої освіти міста керують науково-дослідницькою діяльністю гімназистів у системі Малої Академії наук України.

Головна мета гімназії – постійний розвиток, навчання і допрофесійна підготовка молоді, збагачення інтелектуального, творчого, культурного потенціалу України.

У гімназії розроблені та застосовуються у практичній навчально-виховній діяльності інноваційні проекти:

«Етнокультурна компетентність учнів».

«Міжнародна педагогічна майстерня з обміну новітніми технологіями з вивчення англійсько їмови».

«Система роботи з обдарованими учнями в навчальних класах».

«Розвиток творчої особистості в контексті гендерних досліджень».

«Предметність комунікативних методик».

«Упровадження виховної системи роботи в різних сферах існування дитини».

Візитівка Маріїнської гімназії - мовна освіта. Англійська мова вивчається поглиблено з 1 класу, з 5 класу - друга іноземна мова (німецька/французька), з 8 класу- третя іноземна мова (французька/німецька). Спецкурси і факультативи іноземними мовами "Основи ділового спілкування", "Література Великобританії", "Культурознавство англомовних країн", японська мова, китайська мова сприяють широкій мовній підготовці гімназистів.

Євроклуб «School. Europe. World» (керівник Поправка В.Ю.) проводить роботу в аспекті євроінтеграції та виступив ініціатором благодійної діяльності учнів гімназії: допомога дитячим будинкам, школам–інтернатам.

У 2006 році гімназія отримала почесне звання лауреата Всеукраїнського конкурсу в номінації «Інновації у виховному процесі».

2008 рік - заклад став переможцем обласного конкурсу «Школа року».

2009 рік - гімназія нагороджена грамотою Харківського міського голови «Краща школа–2009» за значний внесок у розвиток освітньої галузі міста Харкова, інноваційний підхід до навчання, виховання і гармонійний розвиток учнів.

За результатами зовнішнього незалежного оцінювання 2008-2009 н.р. гімназія увійшла до десятки кращих шкіл міста.

У 2010 році гімназія стала лауреатом громадської акції «Флагмани освіти і науки України».

У 2011 році гімназія відзначила свій 140-річний ювілей.

Колектив гімназії нагороджений Почесною грамотою Харківської обласної державної адміністрації, Почесною грамотою Харківської міської ради, листом-подякою Міністра освіти і науки молоді та спорту України. Гімназії повернено історичну назву «Маріїнська гімназія».

4 жовтня 2013 р. в м. Києві Харківську гімназію № 6 «Маріїнська гімназія» нагороджено дипломом Всеукраїнського конкурсу «Суспільне визнання».

У 2017 році гімназію нагороджено золотою медаллю у номінації "Становлення нової української школи в умовах модернізації та інтеграції до європейського освітнього простору: досягнення та перспективи" на VIII міжнародній виставці "Сучасні заклади освіти-2017".

За результатами ЗНО -2019 гімназія увійшла до десятки кращих шкіл міста та ста кращих шкіл України.

Директору гімназії Зуб О.М. вручнено нагрудний знак «Суспільне визнання» у номінації «За відданість своїй справі»

Матеріально-технічне забезпечення освітнього процесу: спортивний зал, актовий зал, бібліотека, комп`ютерний клас, доступ до мережі Internet, шкільна локальна мережа.

/Files/images/188x60_pedrpesacom_banner_nodots.gif/Files/images/МОН.JPG

/Files/images/Testorium.png