• Зовнішнє незалежне оцінювання

/Files/images/gramoti/bannerHZOYO_0.jpg

/Files/images/gramoti/Український центр оцінювання.gif

До уваги учнів!

8 вересня набуває чинності наказ Міністерства освіти і науки України від 31.07.2017 №1103, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 16серпня 2017 року за№1014/30882, що регулює проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року.

Відповідно до наказу кожен зареєстрований учасник має право скласти тести щонайбільше з чотирьох навчальних предметів. Загалом зовнішнє незалежне оцінювання пройде з одинадцяти предметів: українська мова ілітература, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова.

Випускникам старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2018 року результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох навчальних предметів буде зараховано як результати державної підсумкової атестації. Ці учасники мають обов’язково скласти:

– українську мову і літературу;

– математику або історію України (на вибір учасника);

– ще один предмет з переліку (історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).

Зміст тестів відповідатиме програмам зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від03.02.2016 №77 «Про затвердження програм зовнішнього незалежного оцінюванню для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти».

У 2018 році для проведення зовнішнього незалежного оцінювання занглійської, іспанської, німецької та французької мов буде використано тести двох рівнів складності: рівня В1 і рівня В2. Новацією цих тестів буде також частина «Розуміння мови на слух», яка передбачатиме прослуховування звукових фрагментів і виконання завдань до них.

Випускники старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2018року, які бажають зарахувати результат зовнішнього незалежного оцінювання з іноземної мови як оцінку за державну підсумкову атестацію тавивчали цю мову на профільному рівні, мають складати відповідний предметний тест рівня В2.

Варто також наголосити на тому, що 2018 року зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури проходитимуть учні (слухачі, студенти) професійно-технічних, вищих навчальних закладів, які в 2018 році здобудуть повну загальну середню освіту. Таким учасникам результати тестування з цього предмета зараховуватимуться як оцінки за державну підсумкову атестацію за освітній рівень повної загальної середньої освіти.

ОСОБЛИВОСТІ ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ У 2018 РОЦІ

За інформацією УЦОЯО

Просимо ознайомитися з наказом МОН України від 31.07.2017 № 1103 "Про деякі питання проведення в 2018 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти"

Просимо ознайомитися із курсами підготовки до ЗНО:

МОН України визначило терміни проведення ЗНО-2018

Наказом Міністерства освіти і науки України від 19 вересня 2017 року №1287 затверджено Календарний план підготовки та проведення в 2018 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих наоснові повної загальної середньої освіти, що визначає основні етапи підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання, а також терміни їх реалізації.

Реєстрація осіб для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 06 лютого по 19 березня 2018 року. Вносити зміни дореєстраційних даних учасники зовнішнього незалежного оцінювання зможуть до 02 квітня 2018 року.

Запрошення-перепустки для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні, у яких зазначатиметься час і місце проведення тестувань, будуть розміщені на інформаційних сторінках учасників до 30 квітня 2018 року.

Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання триватиме

з 22травня по 13 червня 2018 року.

Тестування відбудуться:

-з математики – 22 травня,

-з української мови і літератури – 24 травня,

-з іспанської, німецької, французької мов – 29 травня,

-з англійської мови – 01 червня,

-з біології – 04 червня,

-з історії України – 06 червня,

-з географії – 08 червня,

-з фізики – 11 червня,

-з хімії – 13 червня.

Інформація про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщена на інформаційних сторінках учасників зовнішнього незалежного оцінювання до 21 червня 2018року (математика, українська мова і література, іноземні мови, біологія – до15червня; історія України, географія, фізика, хімія – до 21 червня).

Нормативна база

Порядок проведення ЗНО та моніторинг якості освіти (Постанова Кабінету Міністрів України від 25.08.2004 № 1095 в редакції постанови КМУ від 08.07.2015 № 533)

Наказ МОН України від 03.02.2016 № 77 "Про затвердження програм зовнішнього незалежного оцінюванню для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти"

Наказ Міністерства освіти і науки України від 27.07.2016 № 888 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 03 лютого 2016 року № 77»