• Міжнародне співробітництво

Міжнародна співпраця гімназії

Сучасний підхід у вивченні іноземних мов передбачає набуття молоддю знань, умінь і навичок; спрямований на вдосконалення мовної компетентності, сприяє інтелектуальному й культурному розвиткові особистості, формуванню у неї здатності швидко реагувати на запити часу.

Бажаючи розвивати культурні зв’язки між Україною, європейськими країнами та США, щорічно за програмою молодіжних обмінів кращі учні Харківської гімназії навчаються за кордоном.

Гімназія має тісні стосунки з багатьма іноземними навчальними закладами:

Manasha High School, м. Менеша, Вісконсін, США
Perry Country High School, Frendship High School, м. Волфорс, США
Erescent Valley High School, м. Корвалліс, США
La Fayette High School, м. Лафаєт, США
Mother of Mersy High School, м. Цінціннаті, США
Seven Hills School, м. Цінціннаті, США
Shrewsbury, м. Шрузбері, Велика Британія
Zinndorf das Gimnasium, м. Цірндорф, Німеччина.
Технологічний ліцей, м. Торунь, Польща
ліцей Алан Кола, м. Невер, Франція

У спілкуванні зі своїми колегами вчителі Харківської гімназії № 6 особливу увагу приділяють технологіям інтегрованого комунікативного підходу, систематизованому на основі розробок та практичному досвіді навчання іноземним мовам у Великобританії, Франції, Німеччині, Італії, Іспанії. В основі - комунікативні технології, які формують компетенції: мовну, соціолінгвістичну, соціально-культурну.

Як зазначено у програмі Ради Європи “Language Learning for European Citizenship”, це дає змогу вільно спілкуватися, знімати мовні бар’єри, досягати взаєморозуміння.

Німецький мовний диплом – що це?

З 27.09.2014 по 02.10.2014 у Берліні проходила конференція директорів українських DSD-шкіл за підтримки Центрального управління шкільною освітою за кордоном та Міністерством закордонних справ Німеччини, у якій взяла участь директор гімназії О.М. Зуб разом з 22 директорами з усієї України.

Метою конференції було обговорення проблем DSD-шкіл, вироблення алгоритмів подальшої співпраці, налагодження шкільних обмінів та стійких відносин зі школами-партнерами в Україні та Німеччині.

Програмою конференції було передбачено ознайомлення директорів українських шкіл з системою середньої освіти і виховання у Німеччині та продовження навчання у вишах, з міжнародною політикою ФРН у галузі культури та освіти, з особливостями здійснення влади у Німеччині та її поділ при демократичному федералізмі, історико-країнознавчі екскурсії по Берліну і Потсдаму.

Конференція пройшла у дружній теплій атмосфері й мала велике значення для подальшого розвитку міжнародних зв’язків нашої гімназії.

Діяльність шкільного євроклуба "School.Europe.World."

1) В рамках міжнародного співробітництва шкільного Євроклуба була проведена зустріч з представниками Ізраїльського культурного центру. Учні гімназії більше дізналися про культуру, звичаї та шкільну систему Ізраїлю.

/Files/images/tanya/IMG_5726.JPG

2) Учні 6-их класів ведуть активну переписку з школярами гімназії ім. Коперника м. Баргтехайде земля Шлезвіг-Хольштейн (Німеччина).

3)Учні гімназії у супроводі вчителя французької мови Полякової Н.М. відвідали ліцей Алан Кола у м. Нєвер (Франція). Завдяки програмі обміну учні змогли побачити різницю між системами освіти Франції та України.