Наші традиції

Харківська гімназія № 6 "Маріїнська гімназія" багата своєю історією, традиціями. Не одне покоління сформувалося у стінах цього закладу. Багатьох науковців, культурних та державних діячів подаруала Маріїнська гімназія Україні й світу. Кожне ім'я - це історія, кожне свято - сформована традиція.

1 ВЕРЕСНЯ

Початок навчального року - особливе свято у кожній школі, гімназії. Це зустрічі старих друзів, перший у житті урок для маленьких першокласниць, теплі та щирі слова вчителів, батьків, гостей. Звучать привітання, лунає перший дзвоник, юні гімназистки випускають у блакитне небо повітряні кульки, прощаючись, у такий спосіб, із бешкетливим дитинством. Починається новий навчальний рік.

ДЕНЬ УЧИТЕЛЯ

У цей святковий день традиційно старшокласники готують святковий концерт - подарунок учителям, представляють стіннівки-привітання, а учні початкової та середньої школи -композиції для виставки "Природа і фантазія", "Золота осінь".

ПРОЩАВАЙ, БУКВАРИКУ!

Свято для першокласниць. Це традиційне, родинне свято, на якому юні гімназистки прощаються зі своїм першим і головним підручником - Буквариком. До цього свята готуються всі: першокласниці показують чому вони навчилися та представляють веселу Абетку; старшокласники вітають молодших гімназисток та розповідають про нових друзів - підручники Читанка, Рідна мова. Батьки пишаються своїми дівчатками та фіксують це свято на фото для "історії".

ПЛАНЕТА ДРУЗІВ

З жовтня 2001 року, відзначаючи пам'ятну дату ООН "День організації об'єднаних націй", учителі англійської мови разом з учнями початкових класів традиційно проводять свято "Планета друзів". Вивчаючи англійську мову, гімназистки знайомляться із географічним положенням, державними символами, здобутками, досягненнями, традиціями та культурою англомовних країн. На святі зазвичай широко представлені звичаї, історія, дозвілля, мода, інсценівки творів літератури країн Канади, Англії, Шотландії, США. Гімназистки залюбки виконують традиційні танці, співають пісні. Традиційно в підготовці та проведенні позакласних заходів беруть активну участь і батьки.

ПОСВЯТА У ГІМНАЗИСТИ

Традиційно Свято посвяти у гімназисти співпадає із Днем Святого Миколая. 19 грудня першокласниці та учні п'ятого класу "офіційно" зараховуються до великої дружньої маріїнської родини. Юні учасники заходу демонструють усі свої таланти, показують чому вони навчилися за три місяці в гімназії, беруть участь у конкурсах, вікторинах. Завершується свято Клятвою та Гімном гімназиста, а на знак посвяти директор закладу вручає першокласницям та п'ятикласникам пам'ятні значки.

НОВОРІЧНИЙ КАРНАВАЛ

Це найдовгоочікуваніше та найулюбленіше свято. Для маленьких гімназисток проводиться веселий бал-маскарад, на якому дівчатка співають, танцюють, читають вірші, представляють свої костюми і, звичайно, отримують призи та подарунки від Діда Мороза і Снігуроньки. А старшокласники готують святковий концерт "Всі зірки - до нас на Новий Рік!", після якого розважаються на дискотеці. А на наступний день - зимові канікули.

СВЯТО ОСТАННЬОГО ДЗВОНИКА

Це традиційне свято завжди проходить урочисто і водночас душевно. Лунає величний Гімн України, звучать теплі і добрі слова привітань гостей, учителів, батьків. На цьому святі кращі учні нагороджуються Грамотами, Дипломами за участь в олімпіадах, в роботі МАН України, в гімназійному житті. Випускники відпускають у блакитне небо білосніжних голубів, які символізують момент прощання з дитинством та початок нового, уже дорослого життя.

ВИПУСКНИЙ ВЕЧІР

Промайнув навчальний рік, наче комета на небосхолі, закінчилася державна атестація і ось він - довгоочікуваний Випускний вечір. Атестати вручені, випускників вітають почесні гості, директор гімназії, учителі, батьки. Найкраща зала найкращого театру, прекрасні гімназистки-випускниці, харизматичні випускники, чарівна мелодія вальсу - і вся зала поринає у фантастичну казку, героями якої стають самі ж випускники. Калейдоскоп талантів, феєричність виступів, ніжність щирих слів - усе наповнює серце теплотою і смутком від розставання. Потім розпочинається остання гімназійна дискотека, після якої випускники ідуть зустрічати світанок свого нового дорослого життя.